Достапни линкови

Женева: САРС-от не слабее и ќе продолжи да се шири


Светската здравствена организација соопшти дека САРС-от не слабее и оти ќе продолжи да се шири се додека биде целосно изолиран. Според последните податоци, во светот досега од ова заболување умреле шестотини и осудесет луѓе.
XS
SM
MD
LG