Достапни линкови

Алжир: 1100 загинати најнов биланс на земјотресот


Во катастрофалниот земјотрес што завчера го погоди Алжир, според најновиот биланс животот го загубиле 1100 лица, а околу 7000 се повредени. Во оваа земја денеска започна тридневна жалост во чест на жртвите.
XS
SM
MD
LG