Достапни линкови

Париз: Завршува состанокот на најразвиените осум земји


Шефовите на дипломатиите на 8-те најразвиени земји во светот денеска во Париз го завршуваат состанокот посветен на подготовките за самитот на Г-8 што ќе биде одржан во почетокот на идниот месец во Франција. Разговорите се фокусирани врз ситуацијата во Ирак, на Блискиот Исток и во Северна Кореја, како и врз запирање на ширењето на оружјето за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG