Достапни линкови

Париз: Состанок на шефовите на дипломатии на осумте најразвиени земји


Министрите за надворешни работи на групата 8 индустриски најразвиени земји денеска го започнуваат дводневниот состанок во Париз. Францускиот министер Доминик Де Вилпен изјави дека разговорите се фокусирани врз пост-воен Ирак, Блиско-источната криза и битката против тероризмот.
XS
SM
MD
LG