Достапни линкови

Вашингтон: Преговори со Бахреин за договор за слободна трговија


Соединетите држави соопштија дека ќе започнат преговори со Бахреин за потпишување договор за слободна трговија. Идејата за креирање слободна трговска зона на Блискиот Исток ја објави американскиот претседател Џорџ Буш, како начин за подобрување на стабилноста и соработката со муслиманските држави по војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG