Достапни линкови

Вашингтон: Колин Пауел отпатува во Париз


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска ке отпатува за Париз каде што утре и задутре ке биде одржан состанок на групата 8 министри за надворешни работи посветен на реконструкцијата на пост – воен Ирак. Вашингтон очекува подршка од Париз за резолуцијата во Обединетите Нации за симнување на економските санкции кон Ирак.
XS
SM
MD
LG