Достапни линкови

Вашингтон: Подигната безбедноста на портокалово ниво


Во Соединетите држави денеска безбедноста е подигната на портокалово ниво, второ од пет – те нивоа на безбедност поради терористичка закана. Секретарот за домашна безбедност Том Риџ изјави дека разузнавачките служби сугерирале оти Ал Каеда се наоѓа во оперативен период нашитоко во светот во кој би можеле да бидат вклучени напади и врз Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG