Достапни линкови

Казабланка: Идентификувани 14-те терористи


Истрагата за терористичките напади во Казабланка овозможи идентификација на сите четиринаесет терористи и ја потври нивната поврзаност со меѓународниот тероризам, соопшти мароканскиот министер за внатрешни работи Мустафа Сахел кој не изнесе детали за нивниот идентитет. Тој рече дека во нападите учествувале дванаесет терористи. Другите двајца биле уапсени по нападите во кои загинаа над четириесет лица.
XS
SM
MD
LG