Достапни линкови

Анкара: Една жена загина во експлозија во кафуле


Во денешната експлозија во едно кафуле во трговскиот центар на Анкара една жена загинала, а двајца биле повредени. Турската полиција ги испитува причините за експлозијата, односно за тоа дали станува збор за бомба или за плинска боца.
XS
SM
MD
LG