Достапни линкови

Рогатица: СФОР откри илегално оружје


Војниците од СФОР во Босна открија поголемо илегално количество оружје во близина на Рогатица – град контролиран од босанските срби. Станува збор за триесетина автоматски пушки, ракетни фрлачи и илјадници куршуми.
XS
SM
MD
LG