Достапни линкови

Багдад: Протести на илјадници шиидски муслимани


Илјадници шиитски муслимани денеска протестираа во Багдад против американското присуство во Ирак и плановите за раководење со транзиционата власт во земјата. Американските војници не интервенираа.
XS
SM
MD
LG