Достапни линкови

Шри Ланка: Најмалку 140 загинати во поплави


Најмалку 140 луѓе загинале, а над 100 илјади останале без своите домови во поплавите што ја зафатиле Шри Ланка, најлоши во последните 50 години. Властите предупредија дека може да се очекува и лизгање на земјиштето.
XS
SM
MD
LG