Достапни линкови

Казабланка: Напаѓачите марокански државјани и исламски фундаменталисти


Властите во Мароко ја продолжуваат истрагата за самобуствените напади во Казабланка во кои загинаа 41 лице. Министерството за правда соопшти дека 13-те загинати напаѓачи и еден преживеан се марокански државјани и исламски фундаменталисти.
XS
SM
MD
LG