Достапни линкови

Газа: Повредени тројца израелски војници во самоубиствен напад


Тројца израелски војници се повредени во денешниот самоубиствен напад во појасот Газа, во кој загинал напаѓачот. При вчерашните палестински самоубиствени напади загинаа девет луѓе, а одговорноста за нападите ја презеде Хамас. По најновите инциденти, Изреал ги блокира Појасот Газа и Западниот Брег, а премиерот Ариел шарон ја одложи посетата на Вашингтон. Израелската влада исто така соопшти дека ќе ги бојкотира сите странски претставници кои ќе се сретнат со Јасер Арафат.
XS
SM
MD
LG