Достапни линкови

Брисел: Европската комисија и честиташе на Словачка за поддршката на референдумот за влез во ЕУ


Европската Комисија и честиташе на Словачка поради тоа што на референдумот со огромно мнозинство беше подржана одлуката за приклучување во европската Унија во мај 2004 година. На дводневниот референдум 92,7 насто од Словаците го подржаа влезот во Унијата.
XS
SM
MD
LG