Достапни линкови

Кина: Седум загинати во снежно невреме


Седум лица загинаа, а две се водат за изчезнати како последица на снежното невреме во јужниот кинески град Меинџу, јави Хсинхуа. Во невремето во провинцијата Гуанџу се оштетени околу две и пол илјади домови, патишта, мостови, електични далеководи, и прекинати се телекомуникациите.
XS
SM
MD
LG