Достапни линкови

Свет: Ден на борба против СИДА


Денеска во светот се одбележува денот на борбата против Сида-та. Околу 20 милиони луѓе го загубија животот како последица на оваа болест која се пренесува и сексуален однос.
XS
SM
MD
LG