Достапни линкови

Шпанија: Состанок на пет министри за внатрешни работи од ЕУ


Министрите за внатрешни работи на пет земји на Европска Унија денеска во Шпанија ќе разговараат за тероризмот и илегалната имиграција. Состанокот на министрите на Шпанија, Германија, Франција, Италија и Велика Британија доаѓа по неделата самоубиствени напади во кои 34 лица загинаа во Саудиска Арабија и 41 во Мароко.
XS
SM
MD
LG