Достапни линкови

Пекинг: Седум нови смртни случаи на САРС


Кина денеска пријави седум нови смртни случаји и 28 нови заболени лица од вирусот Сарс. Од атипичната пневмонија во Кина досега умреа повеќе од 280 лица.
XS
SM
MD
LG