Достапни линкови

Братислава: Втор ден од референдумот за влез во ЕУ


Во Словачка денеска е втор ден од референдумот за членство во Европската Унија во мај 2004 година. Вчера гласале околу 30 насто од 4, 2 милиони избирачи. Минатата година Словачка имаше економски раст од 4, 4 проценти, а главната надеж на Словаците е дека членството во Унијата ќе им овозможи повеќе работа, инвестиции и можност да работат насекаде во Европа.
XS
SM
MD
LG