Достапни линкови

Најроби: Службениците на американската амбасада може да ја напуштат Кенија


Американскиот Стејт Департмент денеска им дозволи на сите службеници од американската амбасада во Најроби да ја напуштат таа земја поради закана од терористички напади во Кенија. Како што соопшти американската амбасада во Најроби, укинати се сите административни препреки и вработените, доколку сакаат може да ја напуштат Кенија.
XS
SM
MD
LG