Достапни линкови

Приштина: Мировните мисии на Балканот сеуште не се завршени


Мировните мисии на Балканот се уште не се завршени изјави американскиот заменик државниот секретар за одбрана, Пол Волфовиц. За врме на денешната посета на Косово, Волфовиц изјави дека било каква редукција на трупите ќе биде балинсирана со засилување на локалните институции.
XS
SM
MD
LG