Достапни линкови

Вашингтон: Буш повикува на продолжување на борбата против тероризмот


Американскиот претседател Џорџ Буш, денеска ги повика американците да ја продолжат војната против тероризмот и ги предупреди од можни нови терористички напади од Ал Каида.Во редовното саботно радио обраќање , Буш изјави дека по воените акции во Авганистан и Ирак, Ал Каида е ослабена но не мирува. Соединетите Држави ги преземаат сите можни мерки за одбрана на земјата, и по целиот свет трага по осомничените, рече Буш.
XS
SM
MD
LG