Достапни линкови

Братислава: Референдум за влез во ЕУ


Денеска и утре во Словачка се одржува референдум за членство во Европската Унија. Референдумот ќе биде успешен доколку гласаат над 50 насто од гласачите. Словачка е меѓу 10-те земји, кои во наредната година треба да станат членки на Унијата.
XS
SM
MD
LG