Достапни линкови

Берлин: Разговори Шредер - Пауел


Германскиот канцелар Герхард Шредер и американскиот државен секретар Колин Пуел по разговорите во Берлин изјавија дека санкциите против Ирак треба да се укинат што е можно поскоро. Претходно, во интервју за телевизијата Зе Де Еф, Пауел изјави дека германската поддршка на резолуцијата за симнување на санкциите против Ирак е можеби првиот чекор кон подобрување на нарушените билатерални односи.
XS
SM
MD
LG