Достапни линкови

Москва: Амнестија за чеченските сепаратисти кои до 1 август ќе го предадат оружјето


Рускиот претседател Владимир Путин денеска до парламентот достави закон со кој се предвидува амнестија за чеченските сепаратисти кои до 1 август ќе го предадат оружјето. Во писмото до Думата, Кремљ вели дека амнестијата треба да креира услови за мирен живот во Чеченија.
XS
SM
MD
LG