Достапни линкови

Карачи: Серија експлозии на бензинските пуми на Шел Оил


Серија помали експлозии одекнале на бензинските пумпи на Шел Оил во Карачи во Пакистан. Полицијата соопшти дека две лица на мотор фрлале бомби по станиците, при што немало жртви и поголеми штети. Се проценува дека напаѓачите се анти-западни ориентирани лица кои сакале да предизвикаат паника.
XS
SM
MD
LG