Достапни линкови

Вашингтон: Осуден терористичкиот напад во Чеченија


Белата Куќа го осуди тѕерористичкиот напад во Чеченија и повика на смирување на ситуацијата во таа задкавкавска република. ВаШингтон се заложи за политички договор кој ќе го почитува рускиот суверенитет и територијален интегритет. Во бомбашкиот напад извршен во понеделникот во областа Знаменскоје во близина на Грозни загинаа 54, а повеќе од 200 лица се ранети
XS
SM
MD
LG