Достапни линкови

Риад: Билансот на загинати би можел да биде над 50


Соединетите Држави стравуваат дека билансот на загинатите во терористичкиот напад во Риад би можел да биде поголем од 50 луѓе. Ова иноќа го изјави висок представник на американкиот стејт департмент инистирајќи на анонимност. Во напдаот извршен вчера за кого одговорноста ја презеде Ал Каеда досега е потврдено загинувањето на најмалку 29 луѓе, меѓу кои се 9-те атентатори. Меѓу загинатите се осум американски државјани.
XS
SM
MD
LG