Достапни линкови

Рим: Многу повредени во железничка несреќа


Во денешниот судар на два воза во близина на Рим, според агенциите, имало многу повредени луѓе. Се уште не е познат нивниот број, бидејќи се уште била во тек спасувачката операција.
XS
SM
MD
LG