Достапни линкови

Газа: Тројца Палестинци загинале во судири со израелските сили


Тројца припадници на палестинските сили за безбедност загинале, а дваесетина биле ранети во денешниот оружен судир со израелската војска, јавуваат агенциите. До судирот дошло при упадот на израелските сили во еден бегалски камп во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG