Достапни линкови

Виена: Пронајдени исчезнатите туристи во Алжир


Властите на Австрија и на Германија соопштија дека шеснаестмина од триесет и двајцата европски туристи кои исчезнаа во февруари и март во Алжир биле пронајдени живи и здрави. Станува збор за десетмина австријци и шестмина германци. Преостанатите туристи се уште се водат како исчезнати. Се верува дека туристите биле киднапирани од локалните алжирски племиња.
XS
SM
MD
LG