Достапни линкови

Москва: Русија го повлекува воениот контингент од Балканот до 1-ви август


Русија ќе го повлече својот воен контингент од Балканот до 1-ви август годинава, изјави денеска рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов. Тој додаде дека повлекувањето на војниците од Косово и од Босна и Херцеговина не значи дека Русија го загубила интересот за регионот и оти Москва ќе продолжи активно да учествува во политичкото решавање на состојбите на Балканот.
XS
SM
MD
LG