Достапни линкови

Блиски Исток: Средба на израелскиот премиер и шефот на палестинската влада


Израелскиот премиер Ариел Шарон и шефот на палестинската влада Махмуд Абас најверојатно ќе се состанат кон крајот на неделава, јавија агенциите. Главна тема треба да бидат мерките што ќе ги превземе новата палестинска влада против милитантните групации. Средбата е договорена по разговорите со двете страни на американскиот државен секретар Колин Пауел.
XS
SM
MD
LG