Достапни линкови

САД: Вежби во случај на терористички напад


Во два града во Соединетите Држави се одржува вежба на безбедносните служби во случај на терористички напад. Во Сиетл се симулира напад со валкана бомба, а во Чикаго био-терористички напад. Вежбата ја организира Департментот за внатрешна безбедност.
XS
SM
MD
LG