Достапни линкови

Москва: Состанок на заедничкиот совет на НАТО и Русија


Во Москва се одржува состанок на заедничкиот совет меѓу НАТО и Русија на кој се разгледуваат актуелните прашања за безбедноста во евро-атланскиот регион. Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон и рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов оценија дека состанокот е израз на определбата за заедничко дејствување против заканите за безбедноста во светот.
XS
SM
MD
LG