Достапни линкови

Индија: Трета проба на ракета воздух - воздух


Индиското министерство за одбрана соопшти дека по трет пат во изминативе денови извршила тестирање на нов тип ракета воздух – воздух. Овие тестирања се случуваат во време кога Индија и нукларниот ривал Пакистан се движат во правец на воспоставување дијалог за разликите околу поделениот Кашмир.
XS
SM
MD
LG