Достапни линкови

Ерусалим: Разговори Пауел – Шарон


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Ерусалим разговараше со премиерот на Израел Ариел Шарон по што во Јерихон треба да се состане со палестинскиот премиер Махмуд Абас. Пред овие разговори Пауел изјави дека меѓу двете страни има доволно согласност да го започнат спроведувањето на американскиот план за крај на насилствата и за создавање палестинска држава до две илјади и петта година.
XS
SM
MD
LG