Достапни линкови

Коронадал: Дванаесет загинати во експлозија на пазар


Најмалку дванаест лица загинале во денешта експлозија на бомба на пазарот во филипинскиот град Коронадал, јавуваат агенциите. Полицијата верува дека во експлозијата загинал и напаѓачот. Во маитиот месец на Филипините имаше сличен напад за што беше обвинета муслиманската сепаратистичка организација Исламскиот ослободителен фронт Моро.
XS
SM
MD
LG