Достапни линкови

Кливленд: Еден загинат и повеќе повредени во престрелка на Универзитетот во Кливленд


Едно лице загинало, а повеќемина други биле повредени кога еден напаѓач отворил оган врз студенти на Универтитетот во Кливленд во американската држава Охајо. Полицијата соопшти дека напаѓачот бил притворен и оти се испитуваат мотивите за нападот.
XS
SM
MD
LG