Достапни линкови

Вилнус: Референдум за влез во ЕУ


Во Литванија денеска започна дводневниот референдум за влегување на таа земја во Европската Унија. Според анкетите две третини од литванците го поддржуваат ова членство. Сепак властите страхуваат дека граѓаните, заситени од реформите, би можело да не излезат во доволен број за да мине референдумот.
XS
SM
MD
LG