Достапни линкови

Вашингтон: Пауел на турнеја на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска ке замина на турнеја на Блискиот Исток. Пауел за мировниот процес во Ерусалим ќе разговара со израелскиот премиер Ариел Шарон, а на Западниот Брег со палестинскиот премиер Махмуд Абаз. Се очекува денеска американскиот претседател Џорџ Буш да објави план за воспоставување слободна трговска зона на Блискиот Исток односно меѓу овој регион и Соединетите држави во следните десет години.
XS
SM
MD
LG