Достапни линкови

Вашингтон: Пронајдена мобилна лабораторија за биолошко оружје во Ирак


Американското министерство за одбрана соопшти дека во Ирак била пронајдена мобилна лабораторија за изработка на биолошко оружје. Сега, како што е прецизирано, се утврдува дали во камионот се произведувало такво оружје пред американската интервенција врз Ирак кон крајот на март.
XS
SM
MD
LG