Достапни линкови

Брисел: Денеска средба Робертсон - Црвенковски


Македонскиот премиер Бранко Црвенковски денеска во Брисел ќе се состане со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон и со еврокомесарот за надворешна политика Крис Патен. На синоќешната средба на премиерот Бранко Црвенковски со претседателот на Европската комисија Романо Проди било наведено дека самитот на Унијата во Солун треба да понуди јасна перспектива за членство на земјите од регионот.
XS
SM
MD
LG