Достапни линкови

Пекинг: Ситуацијата со САРС сеуште тешка


Кинеската влада соопшти дека ситуацијата со САРС-от во земјата е се уште тешка и обелодени серија мерки за да ги минимизира економските штети предизвикани од болеста. Во Кина од САРС-от досега загинаа скоро двесте и дваесет, а се заразени повеќе од четири илјади и петстотини луѓе.
XS
SM
MD
LG