Достапни линкови

Исламабад: Посета на американскиот заменик државен секретар


Американскиот заменик државен секретар Ричард Армитаж денеска во Исламабад разговара со пакистанските лидери околу натамошните чекори за намалување на тензиите меѓу таа земја и Индија. Армитаж утре ќе престојува во Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG