Достапни линкови

Вашингтон: Денеска гласање во сенатот за седумте нови членки на НАТО


Американскиот Сенат денеска се очекува позитивно да се изјасни за влегувањето на седумте европски земји во НАТО. Пред гласањето шефот на Комитетот за надворешни односи сенаторот Ричард Лугар изјави дека НАТО би требало да биде реструктуиран со цел тој да стане механизам за безбедност во војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG