Достапни линкови

Софија: План за испраќање 450 мировници во Ирак


Бугарскиот министер за одбрана Николаи Свинаров го презентира владиниот план за испраќање 450 војници во мировната мисија во Ирак до средината на наредниот месец. Војниците ќе бидат распоредени во секторот кој е под команда на Полска.
XS
SM
MD
LG