Достапни линкови

Берлин: Социјал демократите имаат поддшка од само 27 насто


Според последното истражување на јавното мислење во Германија, владејачката Социјал-демократска партија на канцеларот Герхард Шредер ја има подршката од само 27 насто од гласачите. Причина за падот на популарноста е најавеното намалување на помошта за невработените и поскапувањето на медицинските услуги.
XS
SM
MD
LG