Достапни линкови

Багдад: Уапсен уште еден поранешен висок ирачки функционер


Американските сили во Ирак уапсиле уште еден висок претставник на поранешната владејачка Баас партија, е соопштено во централната команда во Катар. Уапсениот Хамуд Ал Убаидија бил регионален лидер во областа Кут.
XS
SM
MD
LG